Psychoterapeuta o tym, jak przetrwać czasy pandemii. "Piotr Witwicki Podcast"
PAP/Andrzej Grygiel

Psychoterapeuta o tym, jak przetrwać czasy pandemii. "Piotr Witwicki Podcast"

- Pamiętam ten dzień, gdy stan wojenny stał się faktem. Moje pokolenie ma uraz do ograniczania swobód obywatelskich. Teraz jesteśmy w emocjonalnym stanie wyjątkowym. Nie możemy przejść w poziom złego stresu - mówił psychoterapeuta Robert Rutkowski, gość trzeciego podcastu Piotra Witwickiego, o zagrożeniu związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

Jego zdaniem, każda rodzina powinna wyznaczyć jedną osobę, która będzie weryfikować informacje o pandemii. - Internet zalały fake newsy. Jesteśmy na nie szczególnie podatni, gdy mamy podwyższony poziom napięcia - stwierdził. 

 

Rutkowski odradził, by w obecnej sytuacji pić alkohol. - On osłabia odporność organizmu, a przetrwają ci, którzy będą odporni. Człowiek zatruty nawet małą ilością alkoholu ma podwyższoną podatność na wpuszczanie wirusów każdej kategorii - powiedział. 

 

Według niego, jeżeli ktoś pije teraz alkohol, "wysyła światu komunikat, że znudziło mu się życie". 

 

- Może jest samobójcą i chce wziąć udział w eksperymencie jako chory na koronawirusa, albo jest skrajnie nieodpowiedzialny, bo zarażając się koronawirusem będzie rozsyłał go innym - uznał psychoterapeuta. 

 

 

WIDEO - Psychoterapeuta o tym, jak przetrwać czasy pandemii. "Piotr Witwicki Podcast"

 

Wiktor Kazanecki
Dziennikarz polsatnews.pl, wcześniej m.in. w "Forbesie" i Radiu Kampus. Stały pasażer pociągów i komunikacji miejskiej. Z zamiłowania bada i układa rozkłady jazdy, wymyśla teleturnieje i sprawdza, czy szklankę wydmuchano w Krośnie.

Komentarze